Pediaterapi ve Meditasyon

“Bu meditasyon ses kaydı, Pediaterapi ayak bakım terapisi satın alan kişiye özel tek kullanımlık enerji frekans şifa uyumlaması yapılmış olup, 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU koruması altındadır. Pediaterapi ayak bakım terapisi satın almamış olanlarla paylaşılması ve amacı dışında kullanılması YASAKTIR!”

Video: Pediaterapi ve Meditasyon

Pediaterapi Nedir?

Pediaterapi ve meditasyon uygulamalarının kombine edilmesiyle ortaya çıkan etkisi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılabilmektedir. Meditasyon ile birlikte uygulandığında Pediaterapi bedenin dinginliğini sağlar.

Pediaterapi terimi, Latince Podiatri, Pes ve Podex kelimelerinden esinlenilerek üretilmiş ve ayaklardan başlayan ve tüm bedene ve ruha yayılan bir terapi sistemini tanımlar. Terapi ise bir kişinin ruh veya beden sağlığı ile ilgili sorunlarını çözmeye veya yönetmeye yardımcı olmak için kullanılan bir tedavi veya iyileştirme sürecidir. Terapi, bir dizi farklı teknik, yaklaşım ve stratejiden oluşur ve kişinin ihtiyaçlarına ve durumuna göre özelleştirilir.

Pediaterapi ve meditasyon etkisi nedir?

Depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu, otizm, alzheimer hastalığı, kanser ve kronik ağrı gibi hastalıklara müzik terapisi ve meditasyonla tedavi sürecine destek olunabilmektedir. Pediaterapi, müzik ve meditasyon ile maddi bir ürün olmaktan çıkarak bir sağlık sistemi ve yöntemi haline gelir. Eşsizliği tam da bu noktada gizlidir. Ürün kutusu üzerinde bulunan karekodu mobil cihazınızdan okuttuğunuz zaman kulaklığınızla veya uygun şartlarda kulaklıksız olarak müzikle meditasyonu da sisteme dahil etmiş oluyorsunuz.

Müzik, meditasyon pratiği sırasında kullanılan etkili bir araçtır. Doğru müzik seçimi, meditasyonunuzun derinleşmesine ve zihinsel rahatlama, odaklanma ve iç huzurun artmasına yardımcı olur. Müzikle meditasyon yaparken dikkate almanız gereken noktalar nelerdir?

Pediaterapi ve Meditasyon
Pediaterapi ve Meditasyon

Müzikle Meditasyon

Uygun bir müzik seçin. Meditasyon için uygun bir müzik seçerken sakin, rahatlatıcı ve dingin bir atmosfer yaratan enstrümantal veya doğa sesleri içeren parçalar tercih edebilirsiniz. Sizi sakinleştiren ve zihninizin odaklanmasını kolaylaştıran bir müzik tarzı seçmek önemlidir. Pediaterapi müzik meditasyonu sizi sakinleştirecek ve rahatlatacak.

Ritmi ve tempo uyumlu olmalı. Meditasyon sırasında kullanacağınız müziğin ritmi ve tempoları, rahatlamanızı desteklemelidir. Yavaş ve dengeli bir ritim, nefesinizi dengelemenize ve zihninizi sakinleştirmenize yardımcı olur. Pediaterapi müzik meditasyonuyla ritim ve tempo uyumlu hale getirilmiştir. Tek yapmanız gereken kendinizi bu ahenge bırakmak ve eşlik etmek.

Dikkat dağıtmayan bir arka plan sağlayın: Meditasyon müziği, sizi rahatlatmalı ve odaklanmanızı kolaylaştırmalıdır. Çok fazla enstrümantasyon, vokal veya karmaşık melodiye sahip müzikler, dikkatinizi dağıtır. Basit ve minimal bir müzik, zihinsel odaklanmanızı destekleyebilmektedir. Pediaterapi müzik meditasyonu oldukça basit ve sadedir. Hiç rahatsız etmez.

Kendi tercihlerinize odaklanın. Herkesin meditasyon için tercih ettiği müzik tarzı farklı olabilmektedir. Kişisel tercihlerinizi göz önünde bulundurun ve size içsel bir uyum sağlayacak müziği seçin. Bazı insanlar için sessizlik bile meditasyon için ideal bir arka plan olabilmektedir. Pediaterapi müzik meditasyonu sizi iç dünyanızda bir yolculuğa çıkarır.

Bilinçli dinleyin. Müzikle meditasyon yaparken, sadece müziği duymakla kalmayın, aynı zamanda bilinçli bir şekilde dinlemeye çalışın. Müziğin sesine, titreşimlerine veya melodisine odaklanın. Bu, zihninizi şimdiki anın deneyimine bağlayarak meditasyon deneyiminizi derinleştirebilirsiniz. Pediaterapi müzik meditasyonunu uygularken hiç zorlanmayacaksınız. Odaklanmak için ayrıca bir efor sarf etmeye gerek olmaz.

Müzikle meditasyon yaparken, müziğin sizi rahatlattığından veya odaklanmanızı kolaylaştırdığından emin olun. Herkesin meditasyon deneyimi farklıdır, bu yüzden kendi tercihlerinizi deneyerek ve keşfederek doğru müziği bulabilirsiniz. Pediaterapi müzik meditasyonu, Pediaterapi ayak bakım terapi ürününü formülize eden uzman eczacı Öznur YENİEL tarafından kendi sesiyle hazırlanmıştır. Bu sebepten doğru müzik arayışına girmenize gerek kalmadı.

Pediaterapi Ayak Bakım Terapisi