Huzursuz Bacak Sendromu (HBS), diğer adıyla Willis-Ekbom hastalığıdır. Birey rahatsız edici bir his nedeniyle bacaklarını hareket ettirmek üzere kontrol edilemeyen bir dürtüye sahiptir. Bu sendrom kronik bir hareket bozukluğudur. Genellikle otururken veya uzanırken, ayrıca zamansal olarak akşam veya gece saatlerinde gerçekleşir. Bu yazımızda huzursuz bacak sendromu ve pediaterapinin olumlu etkisi üzerine odaklanacağız.

Hareket etmek rahatsızlık hissini geçici olarak hafifletir, bunun yanında HBS her yaşta başlayabilir. İlerleyen yaşla birlikte kötüleşir. Uyku düzenine etki eder. Günlük aktivitelerde zorlanmaya yol açar. 

Alınacak birkaç basit kişisel bakım önlemi huzursuz bacak sendromunun etkilerini hafifletmek için yeterli olacaktır. Eğer bireyin huzursuz bacak sendromu ile ilgili ayrı bir tıbbi durumu yoksa, ilk adımda genellikle yaşam tarzı değişikliklerini önereceğiz.

Huzursuz Bacak Sendromu
Huzursuz Bacak Sendromu

Huzursuz Bacak Sendromu İçin Yaşam Tarzı Değişiklikleri 

Basit yaşam tarzı değişiklikleri bu rahatsızlığı yaşayanlara oldukça iyi gelecek. Pediaterapi bu konuda da yardımcı olacaktır. 

  • Bacaklara masaj yapmak, kasları gevşetir. Bu masajın pediaterapi uygulamasından sonra yapılmasını tavsiye ediyoruz.
  • Sıcak bir ayak spası şeklinde uygulanan pediaterapi, uzuvlarda hissedilen duyumları azaltacaktır.
  • İyi bir uyku ortamı sağlamak önemlidir. Pediaterapiyi yaşadıktan sonra daha kaliteli bir uyku beraberinde gelecektir. Gün boyu yaşadığınız olumsuz ve can sıkıcı hususların ayaklarınızdan akıp gittiğini hissedeceksiniz.
  • Orta derecede, düzenli olarak yapılacak egzersizlerle birlikte pediaterapiyi uygulamak daha da başarılı sonuçlar verecektir. kaliteli bir yaşam tarzının olmazsa olmazı olan egzersiz aktivitelerini pediaterapi ile desteklemelisiniz.

Pediaterapi’ye Nasıl Ulaşırım?

Pediaterapi maddi ve manevi bir üründür. Biz onu bir felsefe olarak da tanımlıyoruz. Satış mağazamızda pediaterapinin 4 çeşidi bulunmaktadır.

İçinde lavanta yağı içeren LİLA PİRAMİT, içinde gül yaprakları, papatya ve ıtır bulunan PEMBE PİRAMİT, içinde tarçın kabuğu uçucu yağı, kahve tanecikleri, aynısefa bulunan SARI PİRAMİT ve içinde portakal uçucu yağı bulunan TURUNCU PİRAMİT. Hepsi de mükemmel ürünler olup seçimi sizin zevkinize bırakıyoruz.

Sessiz bir ortamda önceden hazırladığınız sıcak su küvetinin (leğen) içine ayaklarınızı bırakın ve pediaterapi piramidini içine boşaltın. Ürün kutusunun altındaki karekodu akıllı telefonunuzda okutun. Böylelikle üreticimiz tarafından hazırlanan sesli terapiyle ruhsal rahatlamayı da sağlayın. Yaklaşık 15 ila 20 dakika sonra bambaşka bir siz olacaksınız.

Benzer Gönderiler