Ayak kelimesinin Latince karşılığı “pes” veya “podex” olarak bilinmektedir. “Podiatri” kelimesi ise, Latince “ayak” anlamına gelmektedir. Ayak sağlığı ve ayakta meydana gelen rahatsızlıkların tanısı ve tedavisiyle ilgili bir dalı ifade eder. Pediaterapi terimi, Latince Podiatri, Pes ve Podex kelimelerinden türemiştir. Anlamı, ayaklardan başlayan ve tüm bedene ve ruha yayılan bir terapi sistemidir. Terapi ise bir kişinin ruh veya beden sağlığı ile ilgili sorunlarını çözmeye veya yönetmeye yardımcı olmak için kullanılan bir tedavi veya iyileştirme sürecidir. Terapi, bir dizi farklı teknik, yaklaşım ve stratejiden oluşmaktadır. Kişinin ihtiyaçlarına ve durumuna göre özelleştirilmektedir.

Pediaterapi
Pediaterapi

Pediaterapi nasıl kullanılır?

Bedenin kendi kendini iyileştirme mekanizmalarını güçlendirmek ve hastalıkları önlemek için Pediaterapi piramidi tasarlanmıştır. Bedeni iyileştirme ve güçlendirme aşamasında organik bitkisel yağlar ve mineral tuzlar kullanılmaktadır. Ayrıca naturapati, fitoterapi, aromaterapi, müzik terapi, meditasyon ve hidroterapi tekniklerini kapsamaktadır. Bu bileşenler ile yapılan tedavinin yeni bir fonksiyonel tıp tekniği olduğu görüşü hakimdir.

Bitkisel ve uçucu yağların beden, zihin ve ruh sağlığına faydası bilinmektedir. Sistem içerisine dahil edilen sıcak su ile hidroterapi bileşeninden yararlanılmaktadır. Bitkilerin tıbbi özelliklerini kullanarak hastalıkların önlenmesi veya tedavisine yönelik doğal bir terapi yöntemi kullanılır. Çünkü müzikle meditasyondan da faydalanır.

Ürün kutusu üzerinde bulunan karekodu mobil cihazınızdan okuttuğunuz zaman kulaklığınızla veya uygun şartlarda kulaklıksız olarak müzikle meditasyonu da sisteme dahil etmiş oluyorsunuz. İşte size Pediaterapi piramidinin etkinlikleri:

  • Depresyon
  • Anksiyete
  • Travma sonrası stres bozukluğu
  • Otizm
  • Alzheimer hastalığı
  • Kanser ve kronik ağrı oluşturan hastalıkların müzik terapi ve meditasyonla tedavi sürecine destek olabilmektedir.

Pediaterapi, müzik ve meditasyon ile maddi bir ürün olmaktan çıkarak bir sağlık sistemi ve yöntemi haline gelir. Eşsizliği tam da bu noktada gizlidir.

İşte bu noktada Pediaterapi piramidi, Maslow’un ihtiyaçlar piramidini çağrıştırır. Maslow bir bilim insanı olarak insanların ihtiyaçlarını hiyerarşik olarak sıralamıştır. Böylece öncelikli insan gereksinimlerini tespit etmiştir. Ancak o piramidin hangi basamağında olursak olalım, her birimiz aynı konfor ve bakımı hak ederiz. Biz buna inanıyoruz. Sistem toplumdaki herkese, ekonomik farklılıkları gözetmeksizin, bir spa keyfi veya konforunu sunar.

Uzman bir eczacı tarafından yılların birikimi sonucu ortaya konulmuş ve denemeleri başarıyla sonuçlanmış bir üründür. Bu ürün Pediaterapi sisteminin bir bileşenidir. Kullanıcılar piramitle birlikte belirttiğimiz üzere müzikle meditasyona ve hem bedensel hem ruhsal detoksa ulaşırlar. Böylelikle evinizde hem spa keyfi yaşarken hem de detoks yapmış olursunuz.

Benzer Gönderiler