Epsom Tuzu magnezyum sülfatın bir formudur. Genellikle “İngiliz tuzu” olarak bilinir. İçerisindeki magnezyum ve sülfat iyonları, özellikle ayaklardan emildiğinde birçok fayda sağlar. Bu nedenle Pediaterapi piramitlerinde Epsom tuzu kullanıyoruz.

Epsom tuzu, magnezyum sülfat olarak da bilinen bir mineral tuzudur. Suda çözünebilen bu tuzun birçok potansiyel faydası vardır. İşte epsom tuzunun bazı potansiyel faydaları:

Epsom tuzu ve faydaları

 1. Magnezyum Takviyesi:
  • Magnezyumun bedene sağlanmasında bir kaynak olarak kullanılır. Magnezyum, çeşitli biyolojik süreçlerde önemli bir rol oynar ve ayrıca beden fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olur.
 2. Kas Rahatlatıcı:
  • Sıcak su banyolarında kullanıldığında kasları rahatlatıcı etkisiyle bilinir. Özellikle kas ağrıları, gerginlik ve ağrıları hafifletir.
 3. Stres ve Zihinsel Rahatlama:
  • Stresi azaltmaya ve zihinsel rahatlamaya yardımcı olur. Sonuç olarak sıcak su ve magnezyumun birleşimi, genel bir rahatlama hissi yaratır.
 4. Cilt Bakımı:
  • Cilt problemleriyle mücadelede yardımcı olur. Cilt tahrişini azaltır. Çünkü Anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.
 5. Kabızlık Tedavisi:
  • Magnezyumun hafif bir müshil etkisi vardır. Bu nedenle, epsom tuzu kullanımı, hafif kabızlık sorunlarına karşı doğal bir çözüm olabilir.
 6. Ayak Bakımı:
  • Ayak banyolarında epsom tuzu kullanımı, ayak ağrılarını, şişlikleri ve özellikle ayak kokusunu azaltır.
 7. Sıvı Tutulumunu Azaltma:
  • Magnezyum, bedenin sıvı dengesini düzenler. Bu özellik, ödem ve ayrıca sıvı tutulumu sorunları yaşayan bazı insanlar için faydalıdır.
Pediaterapi Piramitlerinde Epsom Tuzu
Pediaterapi Piramitlerinde Epsom Tuzu

Pediaterapi piramitlerinde Epsom Tuzu ve ayak sağlığında kullanımı

Böylelikle bu tuzun ayak sağlığı için oldukça önemli bir madde olduğunu anlıyoruz. Özellikle ayak kokusu ile baş edemeyenler için bir önerimiz var. Pediaterapi piramidiyle mutlaka tanışmanızı tavsiye ediyoruz.

Pediaterapi ürünüyle sağlıklı bir yaşam ayaklarınızdan başlayarak bedeninizin tamamına sirayet edecek. Yani Pediaterapiyi sadece bir ayak bakım ürünü olarak düşünmeyin.

Epsom tuzu içeren Pediaterapi piramitleri ile hem cildinizi hem de ruhunuzu besleyerek şifalandırmak  güzel olmaz mı?

Keyfinize uygun Pediaterapi piramidini mağazamızdan seçebilirsiniz.

Pediaterapi piramidinizi içerisindeki çiçeklerle beraber ayaklarınızın seveceği sıcaklıkta 2-3 litre kadar suyun içerisine boşaltın. Kutunun altındaki QR kodunu okutunca açılan huzur verici meditasyon müziğinden oluşan ses kaydını ayak banyosu süresince (15-20dk) dinlemenizi öneririz. Böylece ruhsal ve bedensel detoksun keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayak tabanlarınızdan ruhunuza yükselen şifa Pediaterapiyi yaşayarak keşfedin.

Benzer Gönderiler