Ayak sağlığı ve bedenimiz uyum içerisindedir. Genel olarak tüm bedenimizin tetik noktaları olarak kabul edilen periferik sinir sisteminin uçları ayak tabanında biter. Ayak altından alınan uyarılar refleksolojiye göre ilgili organ ve eklemler üzerinde tetikleme de yapmaktadır. Bu durum stres faktörleri üzerinde etki oluşturur.

Bedenimizin harmonisi, tüm organlarımızın birbirleriyle uyumlu bir şekilde çalışması anlamına gelir. Ayak sağlığı ve bedenimizin harmonisi bu bakımdan birbirleriyle oldukça ilişkilidir. Ve hatta beden harmonisinin ayaklardan başladığını söylersek yanılmış olmayız. Her bir organ ve sistem, diğerleriyle işbirliği içinde çalışarak bedenimizin düzgün bir şekilde işleyişini sağlar.

Ayak sağlığı, beden sağlığımızın belki de kilit noktasıdır. En basit manada bakacak olursak postürümüz, yürüyüşümüz ve manevra kabiliyetimizin odak noktası ayaklarımızdır. Ayak sağlığına vereceğimiz önem daha kaliteli bir yaşama sahip olmamızı sağlayacağı gibi bizi daha da havalı yapacaktır. Her ne kadar ayaklarımız bedenimizin en alt kısmında olsa da, ayak sağlığı sağlığın başıdır. Bu nedenle ayak bakımının önemi büyüktür.

Ayak sağlığı ve bedenimiz uyum içindedir

Bir insan ayaklarını ne kadar rahat hissederse o kadar mutlu olacaktır. Ayak sağlığı rahatlığa bir kapı açarken, rahatlıkta mutluluğa açılan bir kapıdır. Esasında bu üç unsur kaliteli yaşama açılan bir kapıdır. Ayaklarından çoraplarını çıkaran ve termal konforu yerinde olan her insan kendini huzurlu hisseder. Özellikle sıcak yaz günlerinde çıplak ayakla toprağa basılması önerilmektedir. Bu şekilde topraklıyorsak bedenimizdeki durağan elektriği toprağa akıtıyorsak bizden daha mutlu bir varlık yoktur.

Tabii ki modern dünya hayatı içinde ve günlük koşturmacalarımız arasında her zaman toprağa çıplak ayakla basamayız. Her ne olursa olsun ayaklarımızın sağlığı göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Ayak sağlığını korumak ve ayak rahatsızlıkları yaşamamak için yapabileceğimiz şeyler arasında, rahat ayakkabılar giymek, ayaklarımızı dinlendirmek, ayağımızın şekline uygun ayakkabılar tercih etmek, düzenli egzersiz yapmak, ayağımızı nemli tutmamak ve düzenli olarak ayak bakımı yapmak yer alır.

Bazı durumlarda ise diyabetik ayak rahatsızlıklarına bağlı sorunlar gelişebilmektedir. Bu durumu iyileştirmek için de ayak bakımı oldukça önemlidir.

Ayak Sağlığı ve Bedenimizin Harmonisi
Ayak Sağlığı ve Bedenimizin Harmonisi

Tüm bu hususları ayak bakımının yani ayak sağlığının bir unsuru olarak zikredebiliriz. Pediaterapi ayak bakım ürünü ayak ve beden sağlığınızı sağlayacak yegâne bir sağlık ürünüdür. Ayaklarınızı bileklerinize kadar örtecek biçimde uygun sıcaklıkta su kullanılmalıdır. Pediaterapi ile tatbik edecek olursanız ayak bakımınız ve sağlığınız için büyük bir adım atmış olacaksınız. Eğer bu adımları atmaya devam ederseniz, yani düzenli olarak Pediaterapi kullanırsanız, aynı zamanda beden sağlığınızı da temin edersiniz. Pediaterapi sayesinde bedeninizdeki zararlı olabilecek maddeler atılırken, Pediaterapinin içeriğindeki faydalı yağlar emilerek hem ayak sağlığınızı hem de beden sağlığınızı bir harmoni içinde uyumlandıracaktır.

Benzer Gönderiler