Ayaklarımızla günde yaklaşık 5.000 adım atıyoruz. Bu yaklaşık 4 kilometreye tekabül eder. Aracımızın lastikleri kaliteli ve sağlam olmazsa o araç hiçbir işe yaramaz. İşte bu yüzden lastiklerimizin bakımını, yani ayaklarımızın bakımını iyi yapmalıyız. Bedenimizi taşıyan bu eşsiz uzuv tarih boyunca da ilgi görmüştür. Sağlıklı ayak için daha ilgili olmak gerekiyor. Gün boyu ayakkabıların içinde ve uzun süre üzerinizde bir yük taşıdığınızı düşünün. Bu çalışkan ayaklar Pediaterapi bakımını hak ediyor. İşte size sağlıklı ayak ve Pediaterapi etkisinin sağladığı avantajlardan ve sağlığınıza kattığı rahatlıktan bahsedelim.

Sağlıklı Ayak ve Pediaterapi
Sağlıklı Ayak ve Pediaterapi

Sağlıklı ayaklar için gerekli temel bakımlar

Dişlerinizi fırçalamadan bir gün geçiremeyeceğiniz gibi, ayaklarınıza bakım yapmadan da bir gün geçirmemelisiniz. Normalde yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Kesikler, yaralar, şişlikler ve enfekte ayak tırnaklarınızı günlük olarak kontrol edin.
  • Ayaklarınızı ılık suda iyice temizleyin, ancak ayaklarınızı ıslak bırakmaktan kaçının.
  • Ayaklarınızı her gün losyon, krem ​​veya vazelinle nemlendirin. Ama ayak parmaklarınızın arasına nemlendirici sürmeyin. Özellikle ayak sağlığı açısından parmak araları kuru kalmalıdır.
  • Rahat ayak kemiği için mutlaka rahat bir ayakkabı tercih edin. Bu ayak parmak kemikleri üzerindeki baskıyı da azaltacaktır.
  • Parmak arası terlik kullanmayın.
  • Her gün aynı çifti giymemek için ayakkabılarınızı değiştirin.
  • Tırnak makasıyla ayak tırnaklarınızı düz bir şekilde kesin . Daha sonra köşeleri düzeltmek için bir törpü veya tırnak törpüsü kullanın; bu, tırnağın cildinize doğru büyümesini önleyecektir.

Gördüğünüz gibi biraz zahmetli görünüyor. Peki bu ayak bakım sürecini biraz basite indirmek istemez misiniz? Öyleyse sizi Pediaterapi ile tanıştırmak istiyoruz. Pediaterapi sadece bir ayak bakım ürünü değildir. Bedeninize ve ruhunuza iyi gelecek, sizi stresten ve günün yorgunluğundan arındıracak bir yöntemdir. Ayaklardan gelen huzur da diyebiliriz.

Sağlıklı ayak ve Pediaterapi

Şimdi bir hayal kuralım. Gün boyu çalıştınız. Ayaklarınızı ayakkabılarınızdan çıkarınca bile bir rahatlama geliyor. Ruhunuz sıkılmış ve oldukça bunalmışsınız. Eve girdiniz. Eşyalarınızı bıraktınız. Üzerinizdekileri çıkarıyorsunuz. Özellikle çoraplarınızı çıkarırken ayaklarınız çok mutlu oluyor ve bu ruhunuza da iyi geliyor.

Böyle bir durumda gününüzü daha kaliteli bir şekilde tamamlamak ve yukarıda bahsettiğimiz ayak bakımınızın büyük bir bölümünü halletmek ne güzel olurdu değil mi? İşte bundan sonrasını pediaterapiye bırakıyoruz. Nasıl mı?

Önce bir leğene seveceğiniz sıcaklıkta (ben çok sıcak severim) ayak bileklerinizi aşacak hacimde su dolduruyorsunuz. Rahat bir koltuğa kurulup ayaklarınızı leğene daldırdınız. Pediaterapi kutusunu elinize alıp, kutunun arkasındaki karekodu akıllı telefonunuza okutuyorsunuz. Böylelikle Pediaterapinin sesli meditasyonu başlıyor. Yaklaşık 20 dakika sürecek.

Sonrasında kutunun içindeki Pediaterapi piramidini leğenin içine yavaşça içindeki çiçekleriyle birlikte bırakıyorsunuz. Ayaklarınızdan bedeninize yayılan huzuru hissediyorsunuz. Ne günün yorgunluğu kalıyor ne de stres. Böylesine bir deneyim için çok zengin olmanıza ya da spa merkezlerine gitmenize gerek yok.

15 ila 20 dakika sonra ayaklarınızı leğenden çıkarıp kuru bir havluyla kurulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca kağıt havlu da kullanabilirsiniz. Pediaterapi içindeki doğal yağların ayağınızda kaldığını hissedeceksiniz. Özellikle içerikteki sızma zeytin yağı size çok iyi gelecek. Bu gece çok kaliteli bir uyku çekeceğinizden de emin olabilirsiniz. Sonuçta çok mutlu olacaksınız.

Pediaterapi piramitlerine mağazamızdan sahip olabilirsiniz. Fiyatlarımıza kargo ve kdv dahildir. Daha kaliteli bir yaşam için Pediaterapi diyoruz. Sağlıkla kalın…

Benzer Gönderiler