Pediaterapi ürünleri ve yöntemi bir spa merkezinin olmazsa olmazları arasında yerini almaya başladı. Özellikle Spa merkezi ve pediaterapi artık ayrılmaz bir ikili olarak literatürde var oluyor. Yeni dünya düzeninde artı ekonomik fayda için farklı olmak gerekiyor. Yani bunun bilincinde olan Spa merkezi, pediaterapi ürün ve yöntemlerini kolaylıkla benimsiyor. Öncelikle spa nedir? Buradan başlayalım.

Selus Per Aqua” işte size spa kelimesinin baş harfleri. Peki ne anlama geliyor? “Sudan Gelen Sağlık” anlamına geliyor. Yani spa değil de sga desekte olur. Kökeni eski uygarlıklara kadar dayanan bir tarihi var. Ve Türk kültüründe de Türk Hamamlarıyla yerini alıyor. Yazımızın başında işletmelerin artı bir değer sağlayabilmek uğruna farklı yöntemler denemeleri gerektiğinden bahsetmiştik. Bu yüzden hamam kültürü spa kültürüne doğru bir evrim geçirmiş. Geçirmeye de devam ediyor.

Spa merkezi denince aklımıza neler gelir? Öncelikle su, sonra bitkisel ve aromatik yağlar. Tabii ki masaj. Ve çeşitli buhar odaları ve dinlendirici müzikler. Spa işletmecileri günümüz modern dünyasında “daha farklı ne yapabilirim?” şeklinde bir arayış içinde yer alıyor. Bu aslında genel geçerli bir durum. İşte bu noktada PEDİATERAPİ devreye giriyor.

SPA Merkezi ve Pediaterapi
SPA Merkezi ve Pediaterapi

Spa Merkezi ve Pediaterapi İlişkisi

Pediaterapi piramitleri dört ayrı formda üretilen çok özel bir üründür. Şöyle ki;

  • Lila piramit; lavanta, lavanta uçucu yağı ve gül yapraklarından oluşmaktadır.
  • Pembe piramit ise içeriği gül yaprakları, papatya çiçekleri ve ıtır yağından oluşmaktadır.
  • Sarı piramit; tarçın kabuğu uçucu yağı, kahve tanecikleri, aynısefa çiçeklerinden oluşmaktadır.
  • Turuncu piramit; içeriği portakal uçucu yağı, aynısefa, papatya, portakal kabuğundan oluşmaktadır.

Özellikle bayanlar pediaterapi lila piramidi çok sevdiler.

Bir spa merkezine gelen insan bedensel ve ruhsal bir iyilik halini hedeflemektedir. Böylece sosyal yaşantısında da daha mutlu ve huzurlu olur. O yüzden spa merkezlerinde dikkat ederseniz herkesin yüzü güler. Tüm çalışanlar çok nazik ve kibardır. Pediaterapi de tüm ürünleriyle birlikte; bedensel, ruhsal ve sosyal tam bir iyilik halini hedeflemektedir. Dünya sağlık örgütünün sağlık tanımıyla tam olarak örtüşmektedir. Böylesine bir vizyon anlayışı, spa kültürüyle pediaterapiyi bir araya getirmektedir.

Pediaterapi nasıl kullanılır?

Bir spa merkezinde ayak bakımı ve masajı yapan bir pedikür uzmanı ilk öykülemeyi yapar. Bu uzman müşterinin ayağının seveceği sıcaklıkta suyla dolu bir pedikür kabını uygun bir oturma postüründe yerleştirir. Özellikle pediaterapi kutularının arkasında bulunan karekod bağlantılı sesli meditasyonun kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Tabii ki buna çalışma ortamının durumuna göre karar vermek gerekir.

Sonrasında 15 ila 20 dakika müşteriyi pediaterapi ile baş başa bırakıyoruz. Bu süreçte rahatsız etmemek çok önemli. Mümkünse kendine has bir terapi ortamı sağlamalıyız. Bazı kişilerde duygusal boşalma ve ağlama sendromları yaşanabiliyor. Bu oldukça iyi bir şey. Özellikle ruhsal toksinlerden kurtulmanın bir göstergesi. Ancak akabinde yapılacak ayak masajı ve pedikür çalışmaları süper bir performansta gerçekleşiyor.

Pediaterapi uygulayan spa merkezlerini tercih etmenin yanında aynı konforu evinizde de yaşamanız mümkün. Pediaterapi piramitlerinden sipariş edin ve kendi ayak spa keyfinizi kendiniz icra edin.

Benzer Gönderiler