Stres kırığı, genellikle tekrarlayan stres veya aşırı yüklenme sonucu kemikte oluşan küçük çatlak veya kırıkları ifade eder. Bu tür kırıklar genellikle yavaşça gelişir ve bir dizi tekrarlayan aktivite, aşırı antrenman veya kemik dayanıklılığının azalması gibi faktörlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu yazımızda stres kırıklarında Pediaterapi kullanımının ve etkilerinin neler olduğunu inceleyeceğiz. Ama öncelikle stres kırığını biraz daha iyi anlamaya çalışalım.

Stres Kırıklarında Pediaterapi
Stres Kırıklarında Pediaterapi

Stres Kırığı Görülen Bölgeler ve Belirtileri

  1. Tibia (Kaval Kemiği): Özellikle koşu yapan sporcu grupları arasında yaygındır.
  2. Fibula (Köprücük Kemiği): Özellikle koşucular, dansçılar ve işçiler arasında görülür.
  3. Metatarsal Kemikler (Ayak Parmak Kemikleri): Ayak bileğinden parmaklara doğru uzanan kemiklerdir. Koşucular ve dansçılar arasında sık rastlanan bir yerdir.
  4. Ayak Bileği ve Ayak Kemikleri: Ayak bileği ve ayak kemiklerinde stres kırıkları ortaya çıkar. Özellikle ağır işlerde çalışanlar arasında.

Özellikle çalışan kişilerde oluşan stres kırığı iş sağlığı ve güvenliği açısından da önemli bir sorundur. Çalışanların aşırı zorlu aktivasyonları bu rahatsızlığı tetikler. Ayrıca iş yerlerinde psikososyal risk etmenleri ile birleşirse sonuçları daha ağır olur. Stres kırıklarının belirtileri şu şekilde ortay çıkar:

  • Ağrı (aktivite sırasında artan ve dinlenmeyle azalan)
  • Hassasiyet
  • Şişlik
  • Kızarıklık veya morarma

Teşhis genellikle klinik muayene, röntgen çekimleri ve bazen gelişmiş görüntüleme teknikleri kullanılarak yapılır. Tedavi genellikle istirahat, etkilenen bölgeye yönelik buz uygulaması, anti-enflamatuar ilaçlar ve bazen ayağı desteklemek amacıyla yürüme alçısı içerebilir.

Stres Kırıklarında Pediaterapi Etkisi

Stres Kırıklarında Pediaterapi nasıl kullanılmalıdır?

Genellikle stres kırıklarında uygulanacak en etkin tedavi dinlenmektir. Ancak, tedavi edilmezse veya etkilenen bölgeye devam eden stres uygulanırsa, kırıklar daha ciddi hale gelebilir ve tedavi daha uzun sürebilir. Bu nedenle, öncelikle ayak rahatsızlıkları gibi durumlarda önleyici bir yöntem olarak Pediaterapiyi kullanmalısınız.

Şöyle ki; aşırı zorlamalı işlerde çalışıyorsanız ve aktif spor faaliyetleri içerisindeyseniz ayak sağlığınızı korumanız gerekmektedir. Bunun en etkili yöntemi proaktif, yani önleyici uygulamalardır. Bahsedilen zorlu faaliyetlerden sonra bir kap içerisine ayaklarınızın seveceği sıcaklıkta suya ayaklarınızı daldırmalı ve Pediaterapi piramidini suyun içine bırakmalısınız. Bu kadar basit.

Ayaklarınızı ayakkabılarınızdan çıkarınca bile bir rahatlamanın geldiği anlar vardır. Bu durum esasında stres kırığının bir sinyalidir. Böyle bir durumda gününüzü daha kaliteli bir şekilde tamamlamak ve stres kırığı ile erken mücadele etmek için Pediaterapiyi devreye sokuyoruz. Nasıl mı?

İşte Sağlık İşte Konfor

Önce bir leğene seveceğiniz sıcaklıkta (ben çok sıcak severim) ayak bileklerinizi aşacak hacimde su dolduruyorsunuz. Rahat bir koltuğa kurulup ayaklarınızı leğene daldırdınız. Pediaterapi kutusunu elinize alıp, kutunun arkasındaki karekodu akıllı telefonunuza okutuyorsunuz. Böylelikle Pediaterapinin sesli meditasyonu başlıyor. Yaklaşık 20 dakika sürecek.

Sonrasında kutunun içindeki Pediaterapi piramidini leğenin içine yavaşça içindeki çiçekleriyle birlikte bırakıyorsunuz. Ayaklarınızdan bedeninize yayılan huzuru hissediyorsunuz. Ne günün yorgunluğu kalıyor ne de stres. Böylesine bir deneyim için çok zengin olmanıza ya da spa merkezlerine gitmenize gerek yok.

15 ila 20 dakika sonra ayaklarınızı leğenden çıkarıp kuru bir havluyla kurulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca kağıt havlu da kullanabilirsiniz. Pediaterapi içindeki doğal yağların ayağınızda kaldığını hissedeceksiniz. En önemlisi de sağlıklı ayaklarla hiç fire vermeden, yani stres kırığı gibi rahatsızlıkları yaşamadan hayatınıza devam edeceksiniz.

Efendim bu ürüne sahip olmak için çok zengin olmanıza gerek yok. Mağazamızdan kargo ve kdv dahil fiyatlarıyla 4 çeşit Pediaterapi piramitlerinden keyfinize uygun olanı rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Stres kırığı ortaya çıktıktan sonra tedavisi her hastalıkta olduğu gibi zor ve sıkıntılıdır. Çok paralar döküp tedaviyle uğraşmaktansa Pediaterapi kullanarak önleyici olun. Bu konfordan yararlanın. Pediaterapi; ekonomiktir, kolaydır ve sağlıklıdır.

O zaman ne yapıyoruz? Mağazadan kendi zevkimize uygun bir Pediaterapi ürünü seçiyoruz ve sağlıklı bir hayata merhaba diyoruz.

Sağlıkla kalın.

Benzer Gönderiler